Розпочато роботу з математичного та фізичного моделювання регулюючої споруди на р.Уж
27.01.2021 Без коментарів Новини admin 586 переглядів

21 січня експерти Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса під час робочої зустрічі провели узгодження з підрядною організацією ПрАТ «Український головний проектно-розвідувальний та науково-дослідний інститут з меліоративного і водогосподарського будівництва» щодо розробки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) будівництва регулюючої споруди на річці Уж у межах м.Ужгород.

Ці роботи виконуються в рамках впровадження спільного українсько-словацького проєкту «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж» (FloodUZH) Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 з метою обводнення території м.Ужгород під час маловодних періодів та розробки заходів із захисту території міста від затоплення.

На сьогодні розробляються варіанти побудови фізичної моделі цільової території, а також проведення математичного гідродинамічного моделювання роботи регулюючої споруди в межах м. Ужгород. Для цього сторони, на основі гідрологічних даних, даних рослинного покриву, шорсткості русла та інших, узгодили підготовку шести сценаріїв проведення фізичного моделювання з дослідженням варіантів середніх та малих витрат води. У ході математичного моделювання буде досліджено роботу комплексу гідротехнічних споруд, запланованих в рамках проєкту для паводкових, середніх та меженних рівнів води.

Поділитись:

Прокоментуйте

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *