Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж
Проєкт в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства (ЄІС) Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020
У серпні 2022 року працівники Ужгородського міжрайонного управління водного господарства взяли участь у нарадах Ужгородської районної військової адміністрації, на яких проінформували учасників про хід впровадження спільного українсько-словацького проєкту «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж» (FloodUZH).
Проєкт передбачає придбання і використання сучасних геопросторових даних, розробку гідродинамічних моделей і проєктування гідротехнічної споруди з метою зменшення ризиків паводків у басейні р. Уж та покращення водного режиму у періоди маловоддя в межах міста Ужгород.
Наразі в рамках проєкту виконано значний об’єм робіт – було проведено дослідження та збір даних і побудовано гідродинамічну модель проходження паводків. Використовуючи результати моделювання були розроблені карти загроз та ризиків затоплення відповідно до сценаріїв з різною імовірністю для української та словацької частин басейну р. Уж, а також виконано аналіз впливу проєктованих акумулюючих гірських ємностей на проходження високих паводків, згідно національних методик та вимог Директиви ЄС про оцінку та управління ризиками затоплення. Також проєктним інститутом ПрАТ «Укрводпроект» з використанням гідродинамічного та фізичного моделювання розроблено техніко-економічне обґрунтування будівництва регулюючої споруди на р. Уж в м. Ужгород (район Боздошського парку).
Ужгородське МУВГ, як партнер проєкту, бере участь у наданні точних геопросторових даних, внесенні гідротехнічних споруд та водних об’єктів до геоінформаційної системи, проведенні технічних нарад та навчальних тренінгів, обговоренні результатів моделювання та картування загроз і ризиків затоплення.
У результаті впровадження проєкту FloodUZH місцеві органи влади та спеціалісти отримають сучасні інструменти для покращення управління паводками і зменшення негативної шкоди від надзвичайних ситуацій в басейні р.Уж.